چگونگی تست سرعت اینترنت خانگی

چگونگی تست سرعت اینترنت خانگی

پایین بودن سرعت اینترنت آزارتان می دهد؟ پس بهتر است دست روی دست نگذارید و راه حلی پیدا کنید. بررسی سرعت اینترنت، وقت زیادی از شما نخواهد گرفت. اما متوجه می شوید که مشکل کار کجاست و می توانید آن را حل کنید.

ارزیابی سرعت اینترنت، کار بسیار پیچیده و سختی نیست. حتی نیاز نیست نرم افزار خاصی را داشته باشید. تنها چیزی که احتیاج دارید، یک کامپیوتر است. البته می توانید ار لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند نیز ، استفاده کنید.

با انجام یک سری از کارها، به راحتی می توانید سرعت اینترنت زا تست کنید. در ادامه ی مقاله، به بررسی چند مورد از این روش ها خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.

اگر همیشه  با سرعت اینترنت خود مشکل دارید، از TD-LTE استفاده کنید. این سرویس با وجودی که قیمت پایینی دارد، دارای بیشترین سرعت اینترنت در دنیا می باشد.

آماده تست سرعت اینترنت شوید: 

   یکی دیگر از راه هایی که می تواند در این زمینه کمکتان کند، استفاده از اتصال سیم دار (اتصال مودم  به سیستم توسط کابل) می باشد. این روش کمک می کند تا موقع بروز نوسانات و اشکالات، مشکلی در سرعت اینترنت وای فای ایجاد نشود.   

در صورت زیاد بودن اتصال شبکه توسط سیم، می توانید با اتصال مودم به کامپیوتر، از کاهش سرعت توسط دیگر  اتصال ها جلوگیری کنید.     

همچنین برای استفاده از اینترنت وای فای، از تبلت و لپ تاپ های فاقد خروجی(اترنت) استفاده کنید. از مایکروویو استفاده نکنید و اتصال سایر دستگاه ها به اینترنت را قطع کنید. از این طریق با کاهش تداخلات، سرعت اینترنت افزایش می یابد.  


روتر و وسایل الکترونیکی را نزدیک هم نگذارید. تمام دستگاه های متصل به وای فای را خاموش کنید. همچنین وقتی در حال تست سرعت اینترنت هستید، از دانلود کردن برنامه های مختلف خودداری کنید.    مطمئن شوید که هیچ برنامه ای در پس زمینه ی کامپیوتر شما آپدیت نشود. این کار را می توانید از طریق فشردن کلید های Ctrl + Alt + Delete    و باز کردن Manager Task انجام دهید. 

   کار دیگری که باید انجام دهید، بستن پنجره ها و نرم افزار های باز است. با استفاده از این کار، پهنای باند کاهش می یابد.

 اگر متوجه شدید که یک سری از برنامه های سیستم در حال آپدیت شدن هستند، صبر کنید تا دانلود تمام شود و بعد از تمام شدن، سرعت اینترنت را چک کنید.   

 اگر متوجه شدید که اشکالی در اتصال کامپیوتر وجود دارد، مودم را برای چند دقیقه خاموش کنید. بعد از گذشت چند دقیقه، می توانید دوباره آن را روشن کنید.


بهترین وب سایت بررسی سرعت اینترنت کدام است؟

اگر Adobe Flash ، در روی  گوشی شما وجود دارد، می توانید با مراجعه به وب سایت   Speedtedt.net  سرعت اینترنت خانگی را چک کنید. اگر این برنامه روی سیستم شما نصب نبود، می توانید از طریق سایت speedtest.ir   هم اقدام کنید.    

بعد از وارد شدن به هر یک از سایت های بالا، روی دکمه ی Begin Test  کلیک کنید. با این کار، می توانید سرعت اینترنت را بررسی کنید. چون سایت، اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار می دهد. البته توجه کنید که این کار ممکن است بین چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.