حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از اپ استور

حل مشکل دانلود نشدن برنامه ها از اپ استور

یکی از ویژگی های خاص گوشی های آیفون برنامه های خاصی است که روی آن ها نصب می شود. طبیعی است اگر نتوانید این برنامه ها را نصب کنید موبایلتان به اندازه کافی کارایی نخواهد داشت. معمولا برای دانلود برنامه ها کافی است به اپ استور بروید اما گاهی موضوع به همین سادگی ها نیست. برای رفع این مشکل می توانید راهکارهای زیر را امتحان کنید.

1-اتصال اینترنت را بررسی کنید

برای اینکه بهتر برنامه ها را دانلود کنید معمولا باید به وای فای متصل باشید زیرا داده تلفن همراه اغلب به 200 مگابایت محدود می شود. بعد از اتصال به وای فای بهتر است با پخش یک ویدیو مثلا در یوتیوب از مناسب بودن اتصال خود اطمینان حاصل کنید. اگر هم مجبور هستید به جای وای فای از داده تلفن همراهتان استفاده کنید حتما در بخش تنظیمات به اپ استور اجازه دهید که از داده تلفن همراه استفاده کند. برای این کار از قسمت تنظیمات به cellular بروید و در لیست اپلیکیشن ها، اپ استور را فعال کنید.

2-بررسی کنید که در تلفن همراه خود فضای خالی کافی داشته باشید.

ممکن است تلفتان به اندازه کافی فضای خالی نداشته باشید. از آنجا که حافظه داخلی آیفون قابل گسترش نیست اگر عکس و فیلم های زیادی روی موبایلتان داشته باشید ممکن است این اتفاق برایتان بیفتد و با هشدار not enough storage روبرو شوید. برای اینکه حافظه موبایلتان را چک کنید در قسمت تنظیمات به بخش general  و سپس iphone storage بروید و فضای خالی تلفن را چک کنید. اگر به اندازه کافی نبود می توانید بررسی کنید که چه برنامه ای بیشترین حجم را گرفته است و با روش های متعدد می توانید فضای خالی ایجاد کنید.

3-جزییات apple id را به روز کنید

برای اینکه بتوانید برنامه ها را از اپ استور دانلود کنید باید جزییات حسابی که در apple id دارید صحیح باشد. به همین خاطر مطابق روند زیر عمل کنید و این جزییات را به روز کنید.

در قسمت تنظیمات در بالای صفحه که نام شما وجود دارد ضربه بزنید. برای اینکه جزییات مخاطبین را به روز کنید برای روی گزینه های ایمیل، شماره تلفن ها و اسامی ضربه بزنید و برای به روز رسانی اطلاعات پرداخت نیز از گزینه payment and shipping اقدام کنید.

4-تغییر زمان و تاریخ

برای اینکه بتوانید برنامه ها را دانلود کنید باید تاریخ و زمان تلفن همراهتان صحیح باشد. برای انکه تاریخ و زمان را تصحیح کنید از قسمت تنظیمات به بخش general و سپس time and date بروید و گزینه تنظیم اتوماتیک را فعال کنید. البته می توانید time zone منطقه را نیز به صورت دستی تنظیم کنید.

اگر در هنگام تنظیم با این مشکل مواجه شدید که تنظیمات قابل تغییر نبودند باید گزینه Content & Privacy Restrictions را غیرفعال کنید.

5- غیر فعال کردن Content & Privacy Restrictions

این گزینه به شما کمک می کند محدودیت هایی برای دسترسی دیگران مثلا کودکان ایجاد کنید اما می تواند مانع نصب برنامه ها نیز شود. برای اینکه این محدودیت را برطرف کنید به Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions بروید و تمام موارد را غیرفعال کنید. توجه داشته باشید شاید برای باز کردن این صفحه لازم باشد رمزی وارد کنید و ممکن است این رمز با رمز استاندارد شما برای باز کردن آیفون یکسان نباشد.

پس از آن از قسمت iTunes & App Store Purchases > Installing Apps  برای فعال سازی نصب برنامه ها گزینه allow را انتخاب کنید.

6- ایجاد وقفه در دانلود و دانلود مجدد

گاهی برای حل مشکل فقط کافیست دانلود را متوقف کنید و از اول آغاز کنید. برای این کار روی آیکون خاکستری صفحه نمایش که نشان دهنده دانلود یک برنامه است ضربه بزنید تا دانلود متوقف شود. برای اینکه دانلود مجددا آغاز شود کافیست دوباره روی همین آیکون ضربه بزنید. اگر می خواهید از این روش اقدام نکنید نیز می توانید روی نماد برنامه ضربه بزنید و نگه دارید تا یک منو باز شود. از این منو گزینه pause download یا resume download  را بزنید.

7-خارج شدن از اپ استور و ورود مجدد

برای اینکه از اپ استور خارج شوید به تنظیمات و سپس itunes بروید و apple id را انتخاب کنید و sign out کنید. به هوم بروید و برنامه های تنظیمات و اپ استور را ببندید. مجددا با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد اپ استور شوید. بسیاری از مشکلات مربوط به دانلود با ورود مجدد به اپ استور حل می شود.

8-از تمام برنامه ها خارج شوید و دستگاه را ری استارت کنید.

اگر نصب و دانلود برنامه به درستی انجام نشده باشد که نماد سفید با خطوط خاکستری در صفحه ظاهر می شود. معمولا با ری استارت کردن این مشکل برطرف می شود. به هوم بروید تا برنامه switcher را ببینید. تمام برنامه ها را ببندید. با توجه به نوع آیفون خود آن را ری استارت کنید. با این کار معمولا مشکل مربوط به دانلود حل می شود.

9- پاک کردن برنامه و دانلود مجدد

گاهی هر راهی را که امتحان کنید باز هم مشکل دانلود حل نمی شود. در این صورت بهترین کار این است که برنامه را پاک کنید و آیفون را ری استارت کرده و مجددا برنامه خود را نصب و دانلود کنید. اگر قبلا از برنامه استفاده نکرده اید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید اما اگر برنامه را می خواستید آپدیت کنید یا قبلا از آن استفاده کرده اید پیشنهاد می کنیم قبل از حذف از آن بکاپ بگیرید.

10-اطمینان حاصل کنید که اپ استور روی موبایلتان کار می کند

گاهی نسخه برنامه با موبایلتان سازگار نیست و به همین دلیل نمی توانید به خوبی از آن استفاده کنید. معمولا اگر برنامه از آیفون های قدیمی پشتیبانی نکند یا اگر نیازمند دسترسی به دوربین دوگانه یا تشخیص چهره باشد این مشکل ایجاد می شود. اپ استور را باز کنید و جزییات برنامه مورد نظرتان را بررسی کنید. در قسمت compatability می توانید ببینید که ایا برنامه با آیفون شما سازگار است یا خیر. اگر بیشتر برنامه ها برایتان کار نمی کنند بهتر است ios خود را آپدیت کنید. حتی اگر در دانلود و نصب برنامه ها مشکلی نداشته باشید باز هم توصیه می کنیم این کار را انجام دهید زیرا بسیاری از مشکلات نرم افزاری با این کار برطرف می شود.