مشکل عدم نمایش ویدیو در گوگل کروم را چگونه حل کنیم؟

مشکل عدم نمایش ویدیو در گوگل کروم را چگونه حل کنیم؟

 گاهی وقت‌ها ممکن است با ویدیوی تحت وبی مواجه شوید که در گوگل کروم پخش نشود، که این موضوع دلایل متنوعی را نظیر: به روز نبودن مرورگر، تداخل بین افزونه و پلاگین، ویدیوی ناسازگار با گوگل کروم، کندی زیاد سرعت اینترنت، حجم زیاد حافظه کش مرورگر و عدم شتاب دهندگی سخت افزاری با مرورگر دارد.

برای حل این مشکل ما به شما راه‌های زیر را پیشنهاد می‌دهیم:

  • از آخرین نسخه گوگل کروم استفاده ‌کنید.  از آن‌جایی که گوگل کروم مرتبا آپدیت می‌شود ، در نتیجه وب سایت‌ها نیز ویدیوهای خود را با ورژن جدید گوگل کروم همگام سازی می‌کنند. بدین منظور: ابتدا روی سه نقطه در سمت راست بالای پنجره مرورگر کلیک کرده و سپس از بین گزینه‌های ظاهر شده گزینه‌ی update google chrome را پیدا کنید و آن را بزنید و سپس بعد از تکمیل آپدیت شدن مرورگر را ری استارت کنید.

  • بررسی دسترسی ویدیو به صورت عمومی. اگر یکی از دوستان شما برایتان لینک ویدیویی را فرستاده است و برای شما باز نمی‌شود باید آن ویدیو را در موتورهای جست و جو سرچ کنید و ببینید آیا نشان داده می‌شود یا خیر زیرا گاهی بعضی از ویدیو‌ها به صورت اختصاصی برای یک‌سری افراد آماده می‌شود که درنتیجه همه نمی‌توانند آن را ببینند.

  • جاوا اسکریپت را فعال کنید. گاهی وقت‌ها برای افزایش سطح امنیت کروم یا نرم افزار‌های خارجی شاید برنامه‌هایی نظیر جاوا اسکریپت را غیر فعال می‌کنند. که باید دوباره آن را فعال کنید. روش فعال سازی به این صورت است که: روی نماد سه نقطه در بالا سمت راست پنجره مرورگر کلیک کرده و گزینه setting را انتخاب کنید. سپس به سمت پایین صفحه برید تا گزینه advanced را بیابید و روی آن کلیک کنید. سپس به privacy and security رفته و بعد از آن content setting  را بزنید. در این بخش javascript را پیانتخاب و گزینه‌ی allow را بزنید. مرورگر را ری استارت کرده و بار دیگر ویدیو را امتحان کنید.

  • نرم افزار فلش را دانلود یا فعال کنید. Adibe flash یک برنامه قدیمی است که بخاطر مشکلات امنیتی استفاده از آن توسط موتور‌های جست و جو و توسعه دهندگان مروگرها متوقف شده است. اما هنوز بعضی از وب سایت ها ازین فرمت استفاده می‌کنند. برای این منظور اگر ویدیویی در وب سایتی با فلش باز شود از شما می‌خواهد که flash player را دانلود و نصب کنید. پس از اتمام دانلود به نوار آدرس مرورگر خود نگاه کنید و گزینه قفل را انتخاب کنید با این کار منویی برای شما باز می‌شود که در سمت راست flash شما یکسری پیکان وجود دارد آن را انتخاب کرده و بعد گزینه always allow را بزنید انجام این کار فلش را تنها برای همان وب سایت فعال می‌کند و برای وب‌سایت‌های دیگر باید این روند را تکرار کنید. فقط حواستان باشد که از برنامه فلش در سایت‌های معتبر استفاده کنید زیرا این برنامه خطرات امنیتی زیادی دارد.


  • سرعت اتصال به اینترنت را بررسی کنید. برای بارگیری ویدیو نیار به پهنای باند بلندی است و اگر سرعت اینترنت به هر دلیلی کاهش یابد ویدیو بارگزاری نمی‌شود. برای بررسی سرعت اتصال به اینترنت به speedtest.net که ابزاری آنلاین برای بررسی سرعت است سر بزنید.

  • حافظه کش مرورگر خود را خالی کنید. گاهی اوقات اگر این حافظه پر باید نمی‌توانید ویدیو را نگاه کنید. برای بررسی این موضوع آدرس وب سایتی را که می‌خواهید ویدیواش را ببینید کپی کرده و سپس روی سه نقطه بالا سمت راست پنجره مرورگر کلیک کنید و گزینه new incognito window را برگزینید سپس آدرس وب سایت مربوط به ویدیو را که کپی کرده بودید در اینجا پیست کنید. اگر ویدیو در این‌جا پخش شد یعنی حافظه کش مرورگر شما پر است و باید آن را خالی کنید.

  • افزونه‌ها و پلاگین‌ها را بررسی کنید. یکی دیگر از موانع پخش ویدیو در گوگل کروم تداخل و مشکلات مربوط به افزونه‌ها و پلاگین‌های نصب شده روی مرورگر می‌باشد. بدین منظور روی سه نقطه بالا سمت راست مرورگر کلیک کرده و نشانگر را روی more tools  برده و از منوی نشان داده شده گزینه extensions را انتخاب کنید میبینید که یک تب جدید در مرورگر باز می‌شود. ویدیو را در تب جدید باز نگهداشته و افزونه‌ها را یکی یکی غیرفعال کنید و با هربار غیرفعال کردن افزونه ویدیو را بررسی کنید که آیا برگیری می‌شود یا خیر.